Kaip sužinoti ar galiu pirkti išsimokėtinai?

Pirkimas išsimokėtinai tai finansinė paslauga, suteikianti galimybę naudotis norima preke, apmokėjus tik dalį jos vertės, o likusi prekės suma sumokama lizingo kompanijai dalimis. Tai yra itin populiarus pirkimo būdas, nes tai tiesiog labai patogu, preke galima naudotis iš karto, o mokėti kas mėnesį gerokai mažesnę sumą. Pirkti išsimokėtinai galima ir buitinius prietaisus, smulkiąją elektroniką, ir išties brangius daiktus, kaip automobilius, namų apyvokos reikmenis ir pan. Vis sulaukiame klausimų kaip sužinoti, ar galiu pirkti išsimokėtinai, nes, deja, ne visi žmonės gali lengvai pirkti išsimokėtinai, todėl parengėme šį straipsnį, jog atsakytume į jūsų rūpimus klausimus apie pirkimą išsimokėtinai.

pirkti išsimokėtinai

Pirmiausia, norime atkreipti dėmesį, kad vienas iš reikalavimų pirkti išsimokėtinai yra susijęs su amžiumi. Klientas norintis nusipirkti daiktą išsimokėtinai, turi būti pilnametis ir taip pat Lietuvos pilietis ir turėti LR piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę. Taip pat asmuo turi turėti nuolatines pajamas, 4 mėnesių nepertraukiamą darbo stažą. Žinoma, kaip visada, bus vertinama ir jūsų kredito istorija, todėl daugiau galimybių įsigyti norimą daiktą išsimokėtinai turi tie asmenys, kurie neturi praleistų mokėjimų. Plačiau apie visus reikalavimus skaitykite žemiau.

Reikalavimai pirkėjui

Perkant išsimokėtinai dažniausiai galioja bendri principai, kuriuos galite pasitikrinti prieš pildant paraišką, tačiau nepamirškite, jog finansinės įstaigos gali turėti ir savo papildomų taisyklių. Pagrindiniai reikalavimai perkant išsimokėtinai:

  • Kaip ir minėjome anksčiau turite būti 18 metų ir vyresnės. Kai kurios įstaigos turi ir maksimalią amžiaus ribą nuo kada nebeleidžia pirkti išsimokėtinai, pavyzdžiui, Mokilizingas 70 m., Bigbank 72m.
  • Turite būti LR pilietis ir pasirašant sutartį su savimi turite turėti LR piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę. Dažniausiai tinka ir leidimas nuolat gyventi Lietuvoje.
  • Turite nuolatines pajamas bent 4 mėnesius. Ši taisyklė galioja ir dirbantiems pagal darbo sutartį, ir pensininkams, ūkininkams ar dirbantiems pagal individualios veiklos pažymą.
  • Jūsų visi finansiniai įsipareigojimai negali sudarytų daugiau nei 40 proc. gaunamų pajamų. T.y. jei turite didelę, pavyzdžiui, būsto paskolą ir su pirkinio išsimokėtinai kasmėnesine įmokos suma viršys 40 proc. jūsų gaunamų pajamų tai šio daikto įsigyti negalėsite.
  • Negalite turėti neapmokėtų kreditų ar pradelstų mokėjimų, nes yra vertinama jūsų kredito istorija.
  • Kiekviena kredito įstaiga nurodo tiek minimalią tiek maksimalią finansavimo sumą už kurią galite įsigyti pirkinius. Taip pat, skirtingos institucijos siūlo skirtingus terminus, pavyzdžiui,  perkant išsimokėtinai internetu per SB lizingą galima rinktis grąžinimo terminą nuo 3 mėn iki 3 metų, per General Financing banką iki 5 metų.
  • Pirkti išsimokėtinai ir imti kredito negalima naktį. Remiantis vartojimo kredito įstatymu, vartojimo kredito sutartys negali būti sudaromos nuo 22:00 iki 7:00.

Ką svarbu žinoti prieš perkant išsimokėtinai?

Perkant išsimokėtinai galioja tos pačios taisyklės kaip ir imant greitajį kreditą:

  1. Įvertinkite savo galimybes ir finansinę padėtį. Gerai įvertinkite savo pajamas, išlaidas ir santaupas tai padės nuspręsti, ar galite prisiimti papildomų įsipareigojimų. Norint patikrinti savo galimybę grąžinti paskolą laiku, apie mėnesį ar kelis, atsidėkite būsimos paskolos įmokų dydžio sumą. Tokiu būdu sužinosite ar liko pakankamai pinigų pagrindinėms išlaidoms, o taip pat ir sutaupysite ateičiai.
  2. Palyginkite kreditorius perkant išsimokėtinai. Ne visos finansinės institucijos vienodos ir tikrai ne visos turi vienodas sąlygas. Žinoma, priklausomai nuo parduotuvės, kurioje planuojate įsigyti naują daiktą, kai kurios parduotuvės dirba tik su kai kuriais kreditoriais, todėl tokiu atveju palyginkite ar nebūtų geriau tiesiog paimti vartojimo kreditą nei perkant išsimokėtinai parduotuvėje.
  3. Paskolos panaudojimas ir įtaka kreditingumui. Ar tikrai perkamas daiktas yra jums reikalingas, o ne tiesiog žavus, naujas daiktas, kuris po poros mėnesių nebus aktualus, o įmokas mokėsite dar ilgai už jį.
  4. Įsitikinkite, jog suprantate sutarties sąlygas. Visada perskaitykite net ir itin smulkiu šriftu pateiktas paskolos sutarties sąlygas ir išsiaiškinkite, jei kažkas Jums neaišku. Patikrinkite visus papildomus mokesčius.

Privalumai bei minusai perkant išsimokėtinai

Privalumai perkant išsimokėtinai

  • Naudokitės daiktu iš karto, o mokėkite vėliau.
  • Daiktą galite įsigyti kiek pigiau. Lizingo įmonės dažnai perka didmeninėmis kainomis, todėl iš sumokėsite kiek mažiau.
  • Dažniausiai galite pasirinkti Jums labiausiai tinkantį sutarties terminą ar įmokos dydį;
  • Dažniausiai sutartį galite sudaryti patogiai, internetu.

Trūkumai

  • Jei prastai įvertinsite savo finansines galimybės tai net ir mažas įmokos nesumokėjimas gali padaryti žalą Jūsų kreditingumui.
  • Ne toks pozityvus lizingo aspektas – mokestis už galimybę turėti daiktą dar nesumokėjus visos sumos.

Ar verta pirkti išsimokėtinai?

Prekių pirkimas lizingu dažniausiai siūlomas tik nuo tam tikros sumos. Nepaisant to, mažos vertės prekes pirkti išsimokėtinai neapsimoka, nes sumokėsite labai didelę dalį palūkanų. Ilguoju laikotarpiu net ir nebrangaus daikto vertė išsipučia 1,5 ar net 2 kartus. Tačiau, jeigu pasižiūrėsime į brangesnes prekes ir dar akcijų metu, kuomet galima rinktis lizingą be pabrangimo (pirkimas išsimokėtinai be palūkanų), tuomet verta pirkti išsimokėtinai.

Visada skaitykite sutarties sąlygas itin atsakingai ir pirkimas išsimokėtinai Jums apsimokės.

 

Apibendrinant, kiekvienas vartotojas ir kiekvienas klientas turi skirtingus poreikius bei skirtingą nuomonę. Nėra vieno, geriausio būdo įsigyti prekes ar paslaugas. Tačiau vadovaujantis tam tikromis taisyklėmis bei patarimais, galite priimti tokį sprendimą, kuris suteiks daugiau finansinės laisvės ir sukurs mažiau bereikalingų suvaržymų. Tikrai kartais apsimoka pirkti išsimokėtinai, bet labai gerai įvertinkite ar galite tai sau leisti ir ar išvis daiktas yra Jums reikalingas.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas