Delspinigių skaičiuoklė

Delspinigių skaičiuoklė

Ką reiškia „delspinigiai“, taikliai sufleruoja jau pačios sąvokos pavadinimas. Tai, kalbant apie finansines paslaugas (greituosius kreditus, vartojimo paskolas ir pan.) yra piniginė nuobauda klientui, tinkamai nevykdančiam sutartyje numatytų įsipareigojimų ir kompensacija kreditoriui, dėl minėtoje situacijoje atsiradusių nuostolių. Delspinigių skaičiuoklė – tai įrankis, leidžiantis greitai ir paprastai apskaičiuoti, koks būtų delspinigių dydis, skaičiuojant nuo konkrečios, grąžinti vėluojamos kredito mėnesinės įmokos sumos.

Kas yra delspinigių skaičiuoklė?

Delspinigių skaičiuoklė, kaip ir kitos skaičiuoklės, susijusios su paskolomis (pavyzdžiui, verslo skaičiuoklė, lizingo skaičiuoklė ir pan.) yra nemokamas, nesudėtingai naudojamas, laisvai prieinamas įrankis, leidžiantis greitai ir paprastai sužinoti aktualią informaciją. Šiuo atveju – delspinigių, kuriuos tektų mokėti tuo atveju, jei būtų vėluojama laiku sumokėti kredito sutartyje numatytą įmoką, dydį.

Norint pasinaudoti delspinigių skaičiuokle, tereikia žinoti mėnesinės įmokos dydį (būtent nuo jos, o ne visos kredito sumos, yra skaičiuojami delspinigiai) bei kreditoriaus taikomą delspinigių dydį, kuris, kaip ir kita aktuali informacija, yra pateikiama Jūsų pasirašytoje kredito sutartyje.

Kuo naudinga delspinigių skaičiuoklė?

Kreditoriaus taikomas delspinigių dydis, kuris turi atitikti šią sritį reglamentuojančiuose įstatymuose numatytą tvarką, yra nurodytas paskolos sutartyje. Delspinigių skaičiuoklė – įrankis, leidžiantis greitai ir patogiai suskaičiuoti, kiek Jums, delspinigių pavidalu, papildomai kainuos kiekviena uždelsta sumokėti įmoka diena. Puiki paskata tinkamai vykdyti prisiimtus finansinius įsipareigojimus, tiesa?

Delspinigių skaičiavimo tvarka ir pavyzdžiai

Delspinigių skaičiavimo tvarką, kaip ir visus kitus klausimus, susijusiu su kreditais, reglamentuoja LR Vartojimo kredito įstatymas. Šiame teisės akte yra apibrėžiamas maksimalus galimas delspinigių dydis, kuris negali viršyti daugiau nei 0,05 proc. nesumokėtos sumos už kiekvieną delsimo sumokėti dieną. Dėmesio: delspinigiai yra skaičiuojami ne nuo visos kredito sumos, bet nuo įmokos, kurią klientas vėluoja sumokėti, dydžio.

Dar vienas svarbus niuansas, kalbant apie delspinigių skaičiavimo tvarką, yra faktas, jog šie negali būti skaičiuojami ilgesnį nei 180 dienų trunkantį laikotarpį. Būtina pabrėžti ir tai, jog kreditorius tuo metu, kai klientui yra skaičiuojami delspinigiai, negali taikyti jokių kitų mokesčių, susijusių su kredito sutartyje numatyta situacija, kai nėra tinkamai vykdomi finansiniai įsipareigojimai.

Įsivaizduokite, jog Jūs turite 2000 Eur kreditą, kurio mėnesinė įmoka, pasirinkus 24 mėnesių grąžinimo terminą, siekia 120 Eur. Jei Jūsų kredito sutartyje (su kuria, tikimės, prieš pasirašydami,  esate susipažinę!) yra numatytos pagal įstatymą maksimalios delspinigių „lubos“, siekiančios 0,05 proc., vadinasi, už kiekvieną pavėluotą grąžinti įmoką dieną Jums papildomai „prikapsės“ (120*0,05) po 6 Eur. O tai, sutikite, iš tiesų nemaža suma.

Kaip neprarasti pinigų dėl delspinigių?

Atsakymas į šį klausimą, atrodytų, yra daugiau nei aiškus: tereikia tinkamai vykdyti finansinių įsipareigojimus, nesvarbu, tai būtų greitasis kreditas, vartojimo ar bet kokia kita tikslinė paskola. „Nepramiegodami“ paskolos sutartyje numatytos įmokos dienos ir mokėdami tiksliai tokią sumą, kokią ir esate įsipareigoję kreditoriui, delspinigių sąvoka Jums bus aktuali tik teoriškai.

Žinoma, kartais, kaip populiaru vaizdžiai sakyti, ima ir „nutinka gyvenimas“. Ką daryti, susidūrus su situacija, kai eilinės įmokos mokėjimui nėra pinigų ir „pakvimpa“ delspinigiais? Svarbiausia – ne pasyviai sėdėti, tikintis, jog galbūt kreditorius, turintis daugybę kitų klientų, Jūsų nesumokėtą įmoką tiesiog pražiūrės. Toks elgesio rezultatas – tiesiausias kelias į „kapsėti“ pradedančius delspinigius.

Susidūrus su finansiniais sunkumais, trukdančiais tinkamai vykdyti įsipareigojimus, svarbu rodyti iniciatyvą, bendraujant su kreditoriumi ir ieškant sprendimo iš susidariusios situacijos. Vienas iš galimų variantų – paskolų refinansavimas, kai, sujungus kelias skirtingas paskolas į vieną, klientui įprastai gali būti pasiūlomos palankesnės sąlygos: mažesnė palūkanų norma, ilgesnis paskolos laikotarpis, mažesnė mėnesinė įmoka, galimybė papildomai pasiskolinti ir kiti privalumai.

Kredito bendrovės įprastai gali pasiūlyti ne tik refinansavimo paslaugą, bet ir kitas „gelbėjimosi“ galimybes savo klientams. Pavyzdžiui, vadinamąsias kredito atostogas, kai tam tikrą laiką klientas, neskaičiuojant delspinigių, yra atleidžiamas nuo grąžinamos kredito dalies mokėjimo: pakanka sumokėti sutartyje numatyto dydžio paskolos palūkanas.

Tikimės, jog, prisiimdami finansinius įsipareigojimus, objektyviai įvertinote savo galimybes tinkamai juos vykdyti ir delspinigių skaičiuoklė Jums išliks tik teoriškai žinomu įrankiu ar priemone, skirta smalsumo patenkinimui.

 

Palūkanų skaičiuoklė

Palūkanų suma: 0

Viso suma: 0

 

 

 

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas